Енергийна независимост и национална сигурност

„Мини Марица-изток“ ЕАД отново с купата на КНСБ

Публикувано на 15.06.2012

За четвърти път „Мини Марица-изток“ ЕАД грабна купата на КНСБ „Проф. д-р Желязко Христов“ на Десетия юбилеен работнически спортен фестивал под егидата на синдиката и Министерството на младежта и спортка. От 6 до 10 юни в курортния комплекс „Св. Св. Константин и Елена“ на учредения от проф. д-р Христов работнически спортен фестивал тази година имаше състезания в 15 вида спорт – футбол, мини футбол, плажен волейбол, волейбол, тенис, тенис на маса, шахмат, бридж, стрийтбол, дартс, лека атлетика – крос, плуване – индивидуално и щафета, плажна борба, теглене на въже, петанк. В състезанията се включиха над 2000 представители от 18 държави.

Спортистите на „Мини Марица-изток“ завоюваха три първи места в отборните надпревари – стрийтобол /жени/, шахмат /жени/ и тенис на корт /мъже/. В индивидуалното класиране със злато се окичиха  Ивелин Сотиров в дартса и Петрана Драганова в шахмата. На петанк /жени/, теглене на въже /мъже/, теглене на въже /жени/, дартс /мъже/ и тенис на маса /мъже/ спечелихме вторите места отборно, а със сребро в индивидуалните надпревари завоюва Мартин Динев на плажна борба. Бронз спечелихме в отборната надпревара на дартс /жени/ и в индивидуалното класиране на плажна борба – Веселин Василев при мъжете и Донка Желязкова при жените. За първото място на „Мини Марица-изток“ ЕАД в комплексното класиране за купата на КНСБ „Проф. д-р Желязко Христов“ принос дадоха и точките от четвъртите места в плуване /мъже/, петанк /смесени/ и мини футбол /жени/ и петото място в лека атлетика /мъже/.